מדוע חשוב שבעלי עסקים יאצילו סמכויות?

בזירה העסקית הכול כך עמוסה ושוקקת, כל החלטה וכל אי-החלטה והתמהמהות מצד בעלי ובעלות עסקים, יכולה להיות הרת גורל עבור העסק. אבן היסוד העומדת מתחת לכל מבנה עסקי יציב היא ביכולת של בעלי ובעלות עסקים לקבל החלטות תוך שהם פנויים לכך ומסוגלים להיענות לכל אתגר.

אחת מנקודות התורפה המשמעותיות ביותר בקרב בעלי עסקים, טמונה באי-יכולתם להקצות משימות וסמכויות עבור גורמים המצויים תחתם. חשוב להבין כי לא מדובר רק בעניין של נוחות, כי אם בצורך אסטרטגי, שכן כאשר המשימות 'השחורות' מיושמות אצל גורמים אחרים כך יכולים בעלי העסקים לפתח את עסקיהם, לטפח את שירותיהם ומוצריהם ולבצע מהלכים עסקיים שיאפשרו להבטיח את מיצובו של העסק בראייה ארוכת טווח.

בעלי ובעלות עסקים: התמקדו בכישורי הליבה שלכם

אם תשאלו כל יועץ עסקי באשר להיבטים החשובים ביותר בניהולו של העסק, הרי שהוא יצביע בראש ובראשונה על ניהול זמן. היכולת שלנו לנהל את זמנינו באופן נכון, היא קריטית למען הצלחתו ובריאותו של העסק.

על-כן, חשוב שבעלי ובעלות עסקים יקצו את הזמן, האנרגיה והמשאבים היקרים שלכם לכישורי הליבה שלכם, ליכולות המקצועיות שלהם, לטיפוח המוצרים, לתקשורת אל מול הספקים, לפיתוח וניהול המחלקות ולא לניהול לקוחות או לביצוע משימות אדמיניסטרטיביות פשוטות.

ככל שנאציל סמכויות, כך נאפשר לעצמנו להקדיש את תשומת הלב לתחומים בהם המומחיות שלנו והיכולות הניהוליות שלנו יוכלו להוביל להשפעה משמעותית.

האצלת סמכויות משמרת עובדים איכותיים

ויודעים מה? נשים לרגע בצד את העובדה שמשימות שחורות גורעות מזמנכם היקר מפז; חשבו על העובדים והעובדות שלצידכם.

מחקרים רבים מראים כי להאצלת סמכויות ישנו תוצר לוואי חשוב והוא טיפוח העובדים. העובדים שלכם ישמחו לקחת על עצמם חלק מן המשימות אשר בעקיפין מפתחות אותם, מקנות להם תחומי אחריות נוספים ומאפשרות להם להיפתח לאפיקי קידום נוספים.

זוהי הזדמנות חשובה לפתח את העובדים, לשפר ולחדד את כישוריהם ולמעשה לטפח הון אנושי איכותי במקום העבודה, דבר אשר בהחלט יבוא לידי ביטוי גם אל מול הלקוחות של בית העסק.

קידום חדשנות ויכולת הסתגלות

כאשר אתם מאצילים סמכויות לעובדים או לגורמים נוספים דוגמת נותני שירות משרד במיקור חוץ, הרי שאתם אינכם 'מכבים שריפות' ונדרשים לאינספור מחשבות והתלבטויות בו-זמנית.

האצלת סמכויות מחדדת את החושים, מסלקת רעשי רקע ומאפשרת לבעלי ובעלות עסקים להתנסות ברעיונות חדשים, למצוא פתרונות חדשניים לאתגרים ולחשוב על פיתוחים, מוצרים ו/או שירותים שיאפשרו להם לקחת את העסק צעד אחד ענק קדימה.

איזון בין עבודה לחיים פרטיים

בעלי ובעלות עסקים רבים מעידים כיצד העבודה גורעת מחייהם האישיים, דבר אשר מביא לשחיקה מהירה וכן מוביל לבעיות אישיות בתא המשפחתי.

באמצעות האצלת סמכויות ותחומי אחריות ליתר חברי הצוות במקום העבודה, הרי שאתם מפנים לעצמכם זמן למפעל חשוב לא פחות מן העבודה – מפעל חייכם, האישה או הבעל, הילדים, הסבא והסבתא. 

ובדיוק לשם כך אנחנו כאן בשבילכם עם מגוון שירותי אדמיניסטרציה במיקור חוץ. בכל שאלה והתייעצות, צרו עמנו קשר טלפוני או השאירו פניה ונשוב אליכם בהקדם.

עוד מהבלוג:

מה היה לנו במאמר עד עכשיו?

כן, מתאים לי השירות!